עיצוב אתרים בניית אתרים (ראשי) > מדריך הקמת אתר > תכנון תוכן האתר :
ייעוץ והדרכה
עיצוב אתרים
בניית אתרים
קידום אתרים
אתרים שבנינו
הצוות
צור קשר
ראשי
מדריכים:
מדריך הקמת אתר
הגדרת מטרות האתר
בחירת כתובת לאתר
תכנון תוכן האתר
בניית אתר מקצועי
עיצוב אתר
בניית אתרים לוויניים

מדריך הקמת אתר - תכנון תוכן האתר

בניגוד לספר, אתר אינטרנט לא נקרא בצורה סדרתית לפי סדר העמודים שקבע הכותב. לאתר אינטרנט יש מספר מימדים למעבר מדף לדף לעומת מימד אחד שיש לספר או עיתון.

באתר אינטרנט יש לאפשר לגולש לעבור מהדף שהוא נמצא למספר דפים הקשורים לנושא וגם להציע לו נושאים שונים שקשורים לנושא.

כלומר מכל דף ניתן לעבור למספר דפים וכמובן שניתן להגיע לכל דף ממספר דפים. חשוב מאוד לזכור את זה כשכותבים את תוכן האתר ולא להניח שהגולש יודע משהו כי הוא קרא אותו בדף הקודם.

מבנה אתר נכון

מבנה אתר מתחלק לשלוש:

  1. הקשר בין הדפים באתר
  2. הגדרות הדף
  3. מבנה ויזואלי של כל דף באתר

הקשר בין הדפים באתר

הקשר בין הדפים בספר הוא מבנה תוכן העיניינים, הקשר בין הדפים באתר הוא עץ דפי האתר. עץ האתר הוא מבנה המפרט את דפי האתר ומאפשר מעבר מדף לדף על פי מיקום הדף בעץ.

למעשה זה קל להבנה, דמיין לרגע עץ, גזע העץ הוא הדף הראשי של האתר, כל ענף מייצג דף של נושא שיש לו עוד דפים שמעמיקים ומפרטים את הנושא, בקצות יש ענפים שלא מתפצלים לענפים אחרים, אלו הם דפים שמפרטים חלק מנושא ספציפי ואין תחתם דפים שמפרטים או מעמיקים את הנושא שלהם.

מבנה עץ אתר מדריך הקמת אתר

מבנה תוכן האתר כעץ - מדריך הקמת אתר

 

אם אתה בא מעולם המחשבים יהיה לך אולי קל יותר לדמיין עץ תיקיות וקבצי טקסט כמו במערכת הפעלה של המחשב שלך עם הבדל מהותי שבאתר לתיקיות יש תוכן משלהן כמו קובץ.

חשוב מאוד שתראה את עץ דפי האתר לנגד עינייך בזמן כתיבת תוכן של דף מכיוון שהקשר הדף מופיע בעץ ויעזור לך לכתוב את התוכן בהתאם למיקום שלו.

זכור תמיד שגולשים באתר שלך לא בהכרך יגיעו לדף הראשי ומשם יגלשו לדפים פנימיים, למעשה לרוב הם יגיעו לאחד הדפים הפנימיים ואם תארגן נכון את הדף ואת הניווט לדפים האחרים הגולש ישאר באתר שלך. לכן נסה לתכנן כל דף כאילו הוא דף ראשי של הנושא בוא מדובר, עם קישורים לנושאים נוספים וקישורים שמעמיקים את המידע הנתון בדף זה.

זכור שלא רק אנשים גולשים באתר שלך, גם מנועי חיפוש כגון גוגל, והם מייחסים חשיבות רבה למבנה עץ האתר או במילים אחרות לקישורים הנכנסים והקישורים שיוצאים מכל דף באתר שלך.

לקבלת יעוץ לגבי תכנון עץ דפי אתר לחץ כאן

הגדרות הדף

לכל דף יש מספר הגדרות חשובות שעליך להגדיר לפני שתתחיל לכתוב את התוכן שלו:

  • שם הדף
  • כותרת הדף
  • מילות מפתח
  • תאור התוכן שאתה חושב לכתוב בדף
  • כתובת הדף

חשוב שתגדיר את עץ דפי האתר שלך ושתגדיר לכל דף את ההגדרות הנ"ל לפני שתחשוב על העיצוב הויזואלי של הדפים או על עיצוב האתר. (ניתן ורצוי לשנות את מבנה האתר עם התפתחות האתר לכן אל תנסה לתכנן עכשיו את העץ המושלם, תכנן עץ קטן ותן לו לצמוח להצלחה)

חשוב שמערכת האתר שלך תעשה שימוש נכון בהגדרות אלו בקוד הHTML של האתר ובתוכן האתר. לנקודה זאת יש חשיבות מכרעת להצלחת האתר שלך הן בתחום השימושיות וידידותיות למשתמש והן בתחום קידום האתר בתוצאות מנועי החיפוש.

מבנה ויזואלי של כל דף באתר

המבנה הויזואלי של כל דף תלוי בסוג הדף ובנושא שלו. מבנה של דף מידע יהייה שונה ממבנה של דף גלריית תמונות, או מדף מוצר וכו'.

אתה יכול לתכנן בעצמך את המבנה הויזואלי אך רצוי מאוד שתתייעץ עם מומחה שיש לו ניסיון מספיק בבניית אתרים, בשימושיות (תכנון ממשק אינטרנטי נוח למשתמש) וקידום במנועי חיפוש.

מעצבי אתרים בדרך כלל לא מבינים בתחומים האלה וחשוב מאוד לא להשאיר בידים שלהם את תכנון המבנה הויזואלי של הדף. תכנון שגוי יכול להכשיל את האתר שלך עוד לפני שהוא נוצר.

אחרי שיש לך תכנון רעיוני של עץ האתר, הגדרות הדפים שהולכים להופיע בגרסה הראשונית של האתר ומבנה ויזואלי לסוגי הדפים באתר כדאי לפנות למעצב מקצועי שיעצב את האתר.מדריך הקמת אתר:
        הגדרת מטרות האתר     בחירת כתובת לאתר     תכנון תוכן האתר     בניית אתר מקצועי     עיצוב אתר     בניית אתרים לוויניים    

בניית אתרים
דוד אביגדור
מהנדס תוכנה
מומחה לבניית אתרים

תכנות
אלעד יאיר
מהנדס תוכנה

עיצוב אתרים
כרמן אביגדור
מעצבת גרפית

אודות הצוות - הסיפור שלנובניית אתרים קידום אתרים
ðåùà: תכנון תוכן האתר, אתר תוכן, אתר תדמית, בניית אתרים מקצועיים    ÷åã ãó: ,fbuן ,ufן vt,r, t,r ,ufן, t,r ,snh,, cbhh, t,rho nemughho
úðàé ùéîåù   |   òéöåá àúøéí   |   áðééú àúøéí   |   ÷éãåí àúøéí   |   öåø ÷ùø